ماسک سه لایه چیست و چه کاربردی دارد ؟

 

ماسک سه لایه یا فیس ماسک پزشکی ، یک ماسک یکبار مصرف برای محافظت فرد در مقابل محیط است که بر روی بینی و دهان قرار می گیرد.جنس این ماسک از پارچه های پروپیلن لایه ای pp همان پارچه ای های بی بافت Span ban و لایه Melt bloon همراه با دو حلقه جهت انداختن به پشت گوش می شود که گاهی اوقات به آنها ماسک سه لایه کشدار نیز گفته می شود. جنس ماسک های سه لایه معمولاً از کاغذ یا پارچه پنبه ای است.

ماسک های سه لایه با ضخامت های متفاوت و با قابلیت های مختلف و در عین حال به منظور تنفس راحت تر حین انجام فعالیت کاری یا روزانه طراحی و تولید می شوند. این ماسک های سه لایه جهت جلوگیری از نفوذ ذرات معلق موجود در هوا از قبیل میکروب ها، ویروس ها و باکتری ها به داخل دهان یا بینی مورد استفاده قرار می گیرند. فیس ماسک ها یا ماسک های سه لایه معمولاً از افرادی که در معرض مواجه با بزاق و یا ترشحات تنفسی دیگران هستند، کمک می نماید.

 

تاریخ انقضا این ماسک 3 سال از تاریخ تولید می باشد.نوع دوخت ماسک سه لایه با استفاده از سیستم التراسونیک می باشد که همان سیستم اتوکشی(گرمایی) می باشد که با درجه حرارت 80 درجه سانتیگراد با تلورانس پنج درجه تولید می شود.

 

ماسک های سه لایه یا فیس ماسک ها یکبار مصرف بوده و پس از استفاده باید تعویض شوند.

 

خرید ماسک سه لایه 
 

در حالی که ماسک های سه لایه می توانند در برابر ذرات بزرگ معلق در هوا کارا و موثر باشند اما در برابر ذرات بسیار ریز که ممکن است از طریق سرفه ، یا عطسه انتقال یابند  بازدهی کمتری نسبت به ماسک های ffp دارند.

 

ماسک های پزشکی کشدار در جعبه های 50 عددی با کارتن های 2500 عددی و همچنین جعبه های 75 عددی با کارتن های 3750 عددی موجود می باشد.

 

افزودن ماژول جدید
منو دسترسی
0%